Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 16 - Poloostrov Otago

18. 1. 2009

18.1.2009

 

Neděle

 

Den 16

 

Máme ranní pochvalu. Konečně jsme vstávali zase jednou dřív. Spinkalo se nám Obrazekkrásně a ráno nás šimralo sluníčko do tvářiček.

První akcí byl nákup a druhou byl přejezd na poloostrov Otago za zvířátkama. Nejdříve jsme jeli za Albatrosy. Ke kolonii jsme však nešli, chtějí za to spoustu peněz a nic úžasného vám nepředvedou. Navíc tam jsou nyní asi jen čtyři kusy. Nejsme si jisti, ale možná jsme ho zahlédli. Spíše ne:-)! Hned vedle obřího rozpětí Albatrosů jsme mohli zcela zdarma sledovat tuleně.

Za tuleně se na Zélandu neplatí snad nikde. Jeden z té grupy byl obzvláště legrační. Prováděl otočky a stojky ve vodě. Mával nám ploutvičkou a pak zas dělal, že nás nevidí. Strkal si ploutve před oči a pak dělal baf, jak to dělají lidi na malý děti:-). Nádhera.

 

ObrazekPoloostrov Otago však nabízí daleko víc. Jsou tam k vidění třeba i Tučňáci, nebo Lvouni. Za Lvouny jsme se vypravili i my. Žijí na jedné docela hezoučké plážičce. Viděli jsme tam jednoho ohromného kusa, který se zahrabával do písku. Asi před mouchami :-). O něco dál jsme zase málem zakopli o Obrazekroztomiloučkého drobka :-) a pak jsme se raději vrátili k autu. Přepadl nás totiž nečekaně hlad a na obloze se začali honit deštivé mraky. Měli jsme to akorát, že jsme nezmokli.

 

Nyní nám už zbývá jen tunnel beach a rozloučíme se Obrazeks Dunedinem a jeho okolím.

Tunnel beach je zajímavá tím, že je pěkná :-), ale nepřístupná. Teda byla. Je totiž dokonce tak pěkná, že se zalíbila nějakému frajerovi a ten na ní vykopal tunel. Stala se tak přístupná pro frajera i pro nás :-). Cestou k ní je další přírodní mostek vyhloubený mořem.

 

Tak Pá pá Dunedine. Přesouváme se o 200km dál k místu zvanému Nugget Point. Je to tu odlehlé místečko a hádejte, co tu budeme dělat. Je večer a tak tu budeme pozorovat Tučňáky Žlutooké. K dispozici je tu k tomuto účelu podobný úkryt jako v Oamaru. Viděli jsme tu celkem pěkné tři kusy.

Pak, protože už bylo chladno, jsme šli juknout Obrazekk majáku. Tady na útesech pod majákem žijí pro změnu Rypouši sloní. Máme je hodně v dálce a protože Nugget Point je jediným místem, kde žijí v souladu Rypouši, Tuleni, Lachtani, nejsme si jistí tím, co jsme vlastně viděli:-).

 

Spíme asi 3km od majáku. Posloucháme a koukáme na vlnky. Připomíná mi to nocování na Severním ostrově. Je celkem zima, což znamená, že by se mohlo hezky spát. Papapa.