Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 17 - Invercargil

19. 1. 2009

19.1.2009

 

Pondělí

 

Den 17

 

Noc byla super. Vyběhl sem si na záchůdek a maják s mléčnou dráhou vytvářel nádherná panoramata. Tolik hvězdiček jsem na jižní obloze ještě neviděl. Dneska jsme se pohybovali po nejjižnějších místech Nového Zélandu. Pak už je jen Steward Island a Antarktida :-). Navštívili jsme Jack¢s Blowhole. Je to taková Macocha, na jejímž dnu je moře. Pak jsme navštívili město Invercargil. Tady jsme si v íčku zjistili počasí a zabookovali lodičku v Millford Sound. Zdarma jsme k lístku na loď dostali repelenty proti sand flies(místní komáři). Počásko nám nehlásí nic moc, ale doufáme, že nám bude přát štěstí a vyjde.

Obrazek

Dokonce věříme natolik, že jsme ještě teď na večer přejeli pod Keppler track. Zítra chceme jít jeho nejzajímavější kus a to Jíťa spočítala na 10,5 hodiny. Čeká nás tedy pěkná tůra. No taky je možný, že bude pršet a nepůjdeme nic
:-(. Jinak dnešní den byl hodně přejezdový. Zhlédli jsme krásy Zélandu převážně z auta. Ujeli jsme něco přes 400 km a musím říct, že oblast Fiordlandu je opravdu nádherná. Už jsme tedy opravdu nabrali směr západ. Je to tu úplně jiné než na východním pobřeží. Ujedete 100km a potkáte 2 auta. To se vám v Čechách nestane ani v noci. Je to tu zapomenutý svět a lidi, kteří tu bydlí, tu vedou opravdu dobrodružný život. Pokaždé, když jedou do města na nákup, musí brát plnou nádrž, aby dojeli :-). Tak jdeme spinkat. Doufáme, že nás nikdo nechytí. Spíme na místě, kde se nesmí nocovat.