Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 23 - Wanaca

25. 1. 2009

25.1.2009

 

Neděle

 

Den 23.

 

V noci jsme se moc nevyspali. Nevíme proč, ale aspoň se dala krásně pozorovat jižní obloha. Bylo móc hvězdiček.

Po snídance jsme protrpěli cestu po gravel road zpět, směrem k Wanace. Huhňu nechali pod Roys peakem a velice pomalou chůzí se vydali na vrchol měřící 1578m. Celý výstup se jde po široké cestičce. Výstup znepříjemňují akorát ovčí hovínka. Těch je tu požehnaně a tak se jím vyhýbat je opravdu umění.

Co vám budu povídat. Vrchol jsme zdolali, ale strašně jsme se prali s únavou. Naštěstí oproti předpovědi, bylo jen zamračeno a občas prosvítalo sluníčko. Výhledy tak byly jako vždy široké, ale až na Mt. Aspirin, který by odtud měl být vidět, jsme nedohlédli.

Po Roys Peaku jsme navštívili velice příjemný, malý školní bazének ve Wanace. A po bazénku Puzzle World.

Puzzle World je svět plný hlavolamů a optických klamů. Nakonec jsme si tu prošli bludištěm. Nachodili jsme spoustu km. Abychom splnili úkol, museli jsme navštívit čtyři různobarevné věže. Věže jsme našli, ale nakonec jsme nemohli najít východ:-). To už bylo pro naše unavené tlapičky moc a vzdali jsme to. Byla to legrace jen pozorovat lidi, jak jsou všichni stejně bezradní a unavení. Hlavně při hledání cesty zpět. Po bludišti jsme již bez bloudění nabrali směr Haast. Spíme kousek za Wanakou u jezera Hawea. Našli jsme si místečko, kde jsme byli sami. Teď  už to tu vypadá  jako v campu :-). Přijelo sem zakotvit na noc spoustu lidí.