Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 25 - Pancake Rocks a Blowhole v Punakaiki

27. 1. 2009

27.1.2009

 

Úterý

 

Den 25.

 

Pohodová, ale zase trochu trochu teplá noc. Máme za sebou další dávku km. Teď jsme u Nelson lakes a tady chvilku vydržíme. Taky jsme toho hodně zařídili.To nejdůležitější je ,že jsme si objednali trajekt na  4. února brzo ráno. Budeme stávat asi ve čtyři, ale jak doufáme, budeme mít trajekt sami pro sebe.

Jinak z hlavních turistických atrakcí dnes stojí za zmínku Pancake Rocks a Blowhole v Punakaiki. Jsou to pobřežní skály, které jsou vrstveny, jak palačinky na talíři. Moře do nich jako bonus udělalo ještě různé tunely a díry, z kterých při přílivu příští a stříká voda. Navštívit tato místa se určitě vyplatí, moc nás to tam bavilo.

Nyní jak už jsem zmiňoval výše, jsme v národním parku Nelson Lakes. Přesněji  u jezera  Rotoity. Před véčou  jsme tu  dali jeden kraťoučký walk a po procházce jsme dali fazolky:-). Musím říct, že s výhledem na jezero a hory, které ho obklopují nám obzvláště chutnalo. Při každém soustu jsme tak mohli přemýšlet o zítřejší tůře. Náš cíl Mt. Robert byl před námi. Konečně po dvou dnech v autě zase trochu záděru. Taky je fajn , že přesto, že je krásně, je tu chladněji. To slibuje příjemnou noc:-).