Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 3 - Mount Isobel

5. 1. 2009

5.1.2009


Pondělí


Den 3


Ráno jsme v Kaikouře pozorovali velryby, ale viděli jsme jen tuleně. Bylo to zajímavé a tak nás velryby ani nemrzeli. Z Kaikoury jsme jeli do Hammer Springs.

Tady jsme dali nádherný track na Mont Isobel s nadmořskou výškou 1319. Nádherné výhledy. Moc fajn trýček, jen trošku strmý.

ObrazekPři výstupu jsme se pořádně zapotili a sluníčko do nás pralo. V takovém horku se nám do zdejších překrásných termálů příliš nechtělo. Rozhodli jsme se je tedy vynechat a raději se přiblížit k našemu zítřejšímu tracku na Mont Mueller.


ObrazekCestou k němu jsme našli taky jeden termální pramen. Byl zadarmo a hned vedle řeky, kde se člověk mohl schladit. To nás přesvědčilo a šli jsme do toho.

Bylo to moc fajn, ale zde jsme měli tu čest poprvé poznat pojem Jižního Obrazekostrova. Sandflaye!!!

Jsou to všudypřítomní mali komáři. Je jich tu šílená spousta. Štípou, koušou, tfůjtajbl. Snad proti nim najdeme nějakou účinnou obranu.


Po vykoupání jedeme hledat začátek tracku na Mont Mueller. Bohužel neúspěšně, asi tento track zrušili. Naše rozhodnnutí je tedy jet pořád dál směrem na západní pobřeží a pak zahnout na Arthur´s Pass.


V Arthur´s Passu máme hlavní cíl Avelanche Peak a o kousek dále pak Castle Hill. Oblast plná bouldrů k lezení. Nyní jsme někde za Reeftonem. To znamená, že zítra nás čeká už asi jenom sto kilometrů po zdejší pahorkatině a jsme v Arthur´s Passu.


Tak páček zase zítra.