Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 8 - Timaru

10. 1. 2009

10.1.2009


Sobota


Den 8


Noc byla tak krásná, že jsme jí protáhli až do půl deváté:-). Nebylo horko a ani žádní komáři. Poleželi jsme si a proč by taky né, dneska máme přeci odpočinkový den. Jítě rostou zoubky moudrosti a tak má volnější den ze zdravotních důvodů povinný :-).

Ráno, tedy spíše dopoledne jsme si prohlédli zdejší zahrady. Děláme to tak v každém městě a musím uvést na pravou míru proč. Jinak si budete myslet, že někdo z nás dvou je vášnivý botanik:-). Každé město tu má svou botanickou zahradu. Je zcela zdarma, protože slouží lidem ke trávení volného času. Pochopitelně ohromná města mají botanické krásnější než nějaký zapadákov, ale i tak je každá zahrada krásná a má něco do sebe.

Obrazek


Po prohlídce zahrad jsme vyrazili za poznáváním historického centra města. Náš první dojem byl naplněn. Timaru je krásné pohostinné městečko. Moc se nám s Jiťou líbí. Zdá se, že i lidi tu jsou ještě o něco příjemnější.

Nakonec jsme si tu prošli pár zdejších walků a pouť. Teďje jen něco po šestý a my se ukládáme ke spánku. Nějak nás ten odpočinek zase zmohl.