Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 9 - Jezero Tekapo

11. 1. 2009

11.1.2009


Neděle


Den 9


Ráno jsme si zase přispali. Hned po snídani jsme vyrazili z Timaru k jezeru Tekapo. Je to něco málo přes sto kilometrů a tak jsme byli za chvilku u svého dnešního cíle.


Když jsme přijížděli k jezeru, už byly vidět zasněžené vrcholky Jižních alp.

Obrazek

Přímo jezero má zvláštní tyrkysovou barvu. Barva je způsobená skalní drtí, kterou vyrývá ledovec. Zbarvení je to úžasné. Pokud obětujete tři a půl hodiny chůze a vyjdete si na kopec Mount John můžete to porovnat. Z vyhlídky je vidět sousední jezero Alexandra a to má již barvu normální. Jestli se tedy za normální dá považovat sytě modrá:-).

Obrazek


Z Mount Johna se můžete kochat opravdu dlouho. Ledovcová jezírka a Alpské velikány se zasněženými vrcholy jsou dostatečným pojítkem.

Po výletu jsme vlezli do zdejších Winter Spa. To jsou nádherné, vyhřívané bazénky. Jste v teplé vodičce pod širým nebem a výhled máte opět na jezero a hory. Nádhera:-). Jedinou vadou na kráse je, že to nejsou hot springs. Ohřívají tu zdejší minerálku pramenící někde v kopcích:-).

Obrazek


No tak jsme dnes měli v podstatě ještě více odpočinkový den než včera. Sic jsme si udělali výšlap na Mount Johna, ale je to velice nenáročný kopec.


Nyní spíme u jezera a já se těším na východ slunce. Měl by být nádherný. Sluníčko podle mých předpokladů vyjde nad horama za jezerem.