Jdi na obsah Jdi na menu
 


První tři výstupy na Ještěd

22. 3. 2008

Obrazek

První Tři výstupy

 

První tři výstupy zapsané ve výstupové knížce zde vezmeme hopem!

Vzhledem k tomu že prvního výstupu bylo dosaženo ještě v minulém roce,tak si nejsem schopen vzpomenout na detaily.Budu to tedy okecávat jak můžu J.

 

Zápis první

20.12.2007

Tak toto je historicky důležitá událostJ. Naše první společné razítko v tiskáváme do knížky klepoucí se rukou.Nikoli kvůli zimě,ale vědomi si důležitosti situace.

Tato cesta byla podniknuta slavnostně ku navrácení Jíti ze studia na Maltě.

Dokážete si jistě představit jak jí za 10 týdnů strávených mimo Českou republiku musel Ještěd chybět.Na ten výstup byla Jíťa  tak nadržená, že tam vyběhla ani nemrkla a když nahoře spořádala bramboračku,bramboráčky a čaj,tak já teprve zavíral v Liberci dveře od bytu J.

                                                     JA to prý na Vánoce nemá být nikdo sám J!!!

 

 

 

Zápis druhý

12.1.2008.

Kdo věří tomu co jsem psal k prvnímu výstupu,tak ho musím upozornit že mi nemůže ve všem věřitJ.Kdo četl pozorně tak ví že máme dohodu že si razítko zasloužíme jen když Ještěd zdoláme společně.Vězte že všechny naše výlezy jsou vedeny ruku v ruce.To proto,že kdyby mě Jíťa nedržela za ruku a netáhla tak bych tam v životě nedošelJ.Ze všeho nejhorší je ,když se mi začne potit ruka a pomalinku vyklouzává z pevného sevření.V momentě kdy vyklouzne Tak Jíťa nabere strašnou rychlost a v zápětí dosahuje vrcholu,kdežto já se kutálím zpátky směrem k dolnímu stanovišti lanovky.To vám pak nepřeji slyšet co ta něžná dívka dokáže vypustit z pusy J.Je to něco ve smyslu že se pro mě už nebude vracet,že jí to nebaví tam pořád chodit když už tam byla ten den třikrát a já ještě ani jednou!!!

Naštěstí má trpělivost a zkoušíme to tak dlouho dokud se jí nepovede mě tam vytáhnout.Nyní už víme že je rozumnější pořádat výstupy pozdě večer a nebo v noci kdy venkovní teplota není tak vysoká a pocení rukou není tak extrémníJ.

 

 

Zápis třetí

26.1.2008.

Kdo věří tomu co jsem psal k druhému výstupu ,tak ho musím upozornit že dělá dobřeJa ať mi klidně věří dál.Popustil sem uzdu své fantazii a teď bych chtěl naservírovat nějaké historicky důležitější informace.

Většina našich výstupů je vedena po modré turistické cestě.Rovněž se jí říká televizní cesta.Je to asi nejjednodušší způsob jak vlastní silou dosáhnout špičky Ještědu.Musím říct že tuto cestu mi ukázala až Jíťa a do té doby než sem jí poznal, sem v podstatě nechodil jinou cestu než pod lanama.Pod lanama je naopak asi cesta nejextrémnější a pro mě osobně asi i nejhezčí.Člověk si tam připadá už trošku jako v Alpách a když se zastaví a otočí tak se mu ukáže nádherný pohled na Liberec.Rovněž vlastně po celou dobu výstupu vidí i svůj cíl.

Ale to už je minulost, nyní sem zjistil že je i jednoduší způsob jak se na Ještěd dostat a člověk je tvor pohodlný a je rád když se nemusí tak dřít.

Toto jsou ovšem jen dvě cesty a na Ještěd jich vede spousta,dokonce sem slyšel že lze dosáhnout vrcholu stokrát jinak.Takže máte v knížce sto razítek a ani jednou jste nešel úplně stejnou cestou.My se snažíme taky cestičky obměňovat a vyhnout se tak stereotypu.Už sem ale zjistil že i když jde člověk stejnou cestou stokrát tak je ten výstup pokaždé jiný a vždy najde něco nového a krásného co už nikdy jindy zase neuvidí.Pořád je na co se dívat J.

 

HOŘE ZDAR!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář